fbpx

Klárka

Asistentka
Stručné informace

Klárka je sama jednou ze studentek školy Chūsei Ryū, navštěvuje lekce dospělých. Zároveň je ale její vášní, a věří, že i posláním, práce s dětmi, a proto společně se senseiem Vojtou vede skupinku předškolních dětí. Asistuje i na cvičení u starších, školních dětí. Cvičení a práce s dětmi ji velice naplňuje a má z toho radost, mimo to ale připravuje a organizuje pro děti i jiné akce, které spojují a posilují kolektiv, pomáhají najít si nové přátele a vytváří ve škole příjemnou atmosféru.

Kvalifikace:
- Instruktor bojových umění - uděleno Czech Combat Academy 6. 8. 2020
- Kondiční trenér - uděleno Czech Combat Academy 6. 8. 2020

Co o sobě napsala:

K cestě Budō jsem se dostala až o něco později, než byste si možná mysleli. Jako malá jsem se věnovala více sportům a koníčkům – od gymnastiky, přes jízdu na koni, až po balet, který jsem dělala téměř 10 let. Kvůli zdravotním omezením jsem postupně skoro všechny své záliby musela omezit, ale jsem za ně moc ráda, protože z některých dovedností, které jsem se jako malá naučila, čerpám, třeba i ve studiu Budō, do dneška. K něčemu, zatím aspoň vzdáleně podobnému bojovým uměním, jsem se dostala asi v jedenácti letech, a to skrze cvičení sebeobrany, které bylo vedeno jako zájmový kroužek na mojí základní škole. Do sebeobrany jsem chodila několik let, a ačkoli mě to bavilo a dalo mi to i nějaký základ pro boj s větším a silnějším protivníkem, cítila jsem, že mi při studiu chybí „ještě něco navíc.

A to „něco,“ tu obrovskou komplexnost a možnost studovat milióny zajímavých věcí, od technik až po japonskou kulturu, jsem objevila hned na prvním cvičení Jūjutsu, na které mě přivedl mistr Vojta. Už v začátcích jsem se tak do studia opravdu plně ponořila a těšila jsem se na každý nový trénink, který přijde.

Postupem času jsem zjistila, že mě mimo mé vlastní studium baví i práce s dětmi. Chodila jsem se tak dívat na cvičení dětí, které předcházelo tomu mému, pozorovala jsem, zkoumala jsem a dělala jsem si poznámky, co děti baví a jak je správně a efektivně něco naučit. Do výuky a vedení tréninků jsem se začala plynule začleňovat, napřed vymyšlením her a zábavných doplňků, a pak i výukou jednoduchých technik. Na každém cvičení s dětmi jsem cítila, že přesně tam patřím a dělám to, co mě baví.

Velkým zlomem v učení dětí pro mě bylo to, že na můj návrh jsme otevřeli novou skupinku a mimo dětí školních jsme se začali věnovat i předškolákům, malým dětem už od tří let. Učení v této skupince jsem dostala plně na starost, což pro mě byla obrovská výzva, kterou jsem ale pevně chytila a během několika let, kdy jsem začínala cvičit s malinkou skupinkou asi pěti dětí, jsem se vypracovala až tam, že cvičení se mnou děti baví, zároveň jim však i něco přináší a spoustu věcí se společně dokážeme naučit. To je pro mě to největší zadostiučinění.

V naší škole Chūsei Ryū působím již od jejího vzniku a jsem za to moc ráda. Díky Jūjutsu jsem poznala obrovskou spoustu úžasných lidí, kteří mě obklopují ve vnějším světě a zároveň jsem našla i novou dimenzi mého vnitřního světa, kterou mi pomáhá rozvíjet cvičení Jūjutsu a nebo třeba jóga, která také hraje velice důležitou roli v mém životě. V Chūsei Ryū dokážu růst a být tím nejlepším člověkem, jakým umím. Jsem tady plná radosti a pokud k nám někdo zavítá, ať už malé dítě nebo dospělý, moc ráda se s ním o svou radost vždycky podělím.