fbpx

O víkendu 16. – 17. 12. proběhl seminář Bujutsu Kyokai v Opavě. Seminář pořádala naše škola Chūsei Ryū a partnerská škola z Chrudimi Kido Ryū. Pozvání přijal také mistr z Olomoucké školy Takeda Ryū Moroto Ha Filip Manek i se svými studenty. Poslední skupinka účastníků byla ze školy Jūjutsu ve Studénce.

Sobotní dopoledne začalo hromadným rozehřátím ve formě vybíjené. Následovalo rozcvičeni a trocha toho posilování pod vedením Adély a Štěpána ze školy Chūsei Ryū. Rozpadání bylo hromadné, ale hned po něm jsme se rozdělili na dvě části. Pokročilejší skupinku vedl Filip z Takeda Ryū a začátečníky a děti Richard z Kido Ryū.

Po přestávce na oběd cvičení probíhalo opět ve dvou skupinkách, ale tentokrát se jedna věnovala meči (opět pod vedením Filipa) a druhá se věnovala Jūjutsu pod vedením Vojty z Chūsei Ryū.

Druhy den začal velmi podobně jako ten předchozí. Proběhlo společné rozehřátí, rozcvičení a rozpadání. Pokročilejší skupinku učil Vojta a druhou skupinku Richard. Tito učitelé se po nějaké době prohodili.

K samotnému konci semináře zdárně proběhly i zkoušky na vyšší technický stupeň. Ještě jednou gratulujeme!

Seminář jsme si moc užili a doufáme, že se zase spolu co nejdříve setkáme buď na zimní škole, semináři v Pardubicích nebo zase za rok v Opavě.

Všem zúčastněným děkujeme za nasazení a výdrž při cvičení!