fbpx

Aktualizace 30.10. 2020: Z důvodu druhé, podzimní vlny epidemie je naše škola bohužel znovu zavřená. Původní zpráva zněla na 14 dní, pak bylo prodloužení do konce nouzového stavu, tj. do 3. listopadu. Ale vzhledem ke změnám ze dne na den a pravděpodobným dalším prodloužením opatření, si netroufáme odhadnout, kdy budeme moct otevřít znovu.

Jak to tedy momentálně funguje? Moc si vážíme toho, že v září přišlo i přes nepříznivé podmínky spoustu nových studentů. Pokud jste tedy jedním z nich a zaplatili jste si školné (kteroukoli ze 3 variant), zůstáváme s vámi v kontaktu přes e – mail a pravidelně jednou do týdne (většinou o víkendu) posíláme nějaké novinky. Záleží nám na našich studentech, a proto se snažíme přítomnost na cvičení ve škole nahradit různými jinými prostředky:

Jako alespoň malou náhradu za cvičení natáčíme cvičební videa, podle kterých jsou studenti schopni cvičit sami doma (tato cvičení nejsou nutná provádět ve dvojici). Máme natočená 2 videa na protažení – protože věříme, že to je při omezení pohybu a sezení doma více než užitečné, dále máme natočené posilovací video na komplexní posílení celého těla a pro starší studenty a pro dospělé video zaměřené na tai sabaki. Videí samozřejmě plánujeme natočit více, vše se bude odvíjet podle toho, jak se vyvine covidová situace.

Jujutsu není jen o fyzickém cvičení, ale i o poznávání japonské kultury, historie a filozofie. Pro děti připravujeme na toto téma různé soutěže na doma a pro dospělé dáváme dohromady soubor dobré a přínosné četby, kterou sami velice doporučujeme, a i my ji mnohokrát doma otevřeme, když se chceme obohatit nebo zamyslet.

Na naší facebookové stránce a na instagramu jsme stále aktivní – přidáváme pravidelné pondělní příspěvky s obecnými informacemi o naší škole, i další příspěvky, ve kterých s vámi sdílíme novinky nebo prostě něco, co si myslíme, že by se vám mohlo líbit. Pokud na nás budete mít nějaký dotaz, můžete sociální sítě využít a napsat nám, my si s vámi rádi popovídáme.

Vzhledem k tomu, že nikdo neví, jak dlouho budou omezení trvat, nemůžeme vám zatím říct termín, ale připravujeme pro všechny studenty akci – pro dospělé celodenní stáž a pro děti den plný cvičení a her, zakončený přespávačkou v Dojo jako kompenzaci za zrušená cvičení. Tato akce bude zdarma pro všechny, kteří máte zaplacené zápisné na pololetí nebo rok, abychom udělali i vstřícný krok k vaší peněžence a k financím, které už jste do cvičení investovali. Utíká to jako voda a možná tomu ani nebudete věřit, ale v listopadu tomu bude rok, co naše škola vznikla a my oslavíme první narozeniny. Tak možná právě tuto akci pojmeme jako „dárek“ a všechny vás pozveme na naše Chūsei Ryū matsuri. Kdo ví 😉

Vymýšlíme i další možnosti, co bychom pro vás mohli udělat, takže možná přijdou i další překvapení.

Jsme rádi, že jste s námi i v této době, která je pro všechny o něco složitější. Pokud nám budete chtít napsat a na něco se zeptat nebo nám něco říct, nebo pokud budete mít tip, co bychom pro vás mohli udělat, abychom si čas trávený převážně doma co nejvíce zpříjemnili, budeme moc rádi! Všem vám přejeme, abyste byli zdraví a plní dobré nálady a moc se těšíme, až se znovu potkáme při cvičení!