fbpx

Už jen pár dní a čekají nás zase letní prázdniny. Všichni, ale hlavně děti, se určitě těšíme na spoustu slunce, zážitků, a samozřejmě i skvělých akcí, které jsme si pro vás přichystali. Letošní školní rok a cvičení během něj byli dost zvláštní a kvůli koronavirové pandemii jsme nemohli cvičit úplně bez omezení, jak jsme si to představovali a přáli, ale věříme, že letní prázdniny už proběhnou v co nejrozumnějším a nejpoklidnějším duchu a my si je budeme moci užít se vším všudy! Toto léto nebude takové, jak ho znáte třeba z loňska – udělali jsme ho pro vás lepší! A abyste nemuseli tápat a měli všechny informace přehledně na jednom místě, sepsali jsme vám je právě zde:

První a asi největší změnou o letošních prázdninách je to, že budou i nadále probíhat, v mírně upraveném režimu, cvičení pro děti. Tímto bychom vám rádi nahradili alespoň část ztraceného času, kdy jsme nemohli cvičit během roku. Cvičení budou spojené pro děti všech skupin, takže se mezi sebou i pořádně seznámíme. Všichni studenti nebo rodiče studentů již dostali přesné informace do mailu, kdy a v kolik hodin se budeme scházet. Neplatí tedy rozvrh pro školní rok! Také je jasné, že přes prázdniny máte naplánovaných i spoustu jiných aktivit, dovolených a výletů, tak pokud máte termíny, kdy nemůžete určitě na cvičení dorazit, budeme rádi, když nám je dáte předem vědět, ať se cvičení lépe organizují.

Cvičení dětí

Co se týče nových členů, ty samozřejmě přijímáme celoročně a pro někoho jsou právě prázdniny ideálním časem začít. Pokud se tedy budete chtít přijít podívat, spojte se s námi telefonicky nebo mailem a termín si domluvíme individuálně.

Tolik tedy k prázdninovému cvičení pro děti, které podle svého rozvrhu pojede od pondělí 5. července (přes státní svátky normálně cvičíme). Poslední důležitou informací ale je, že ve dnech konání všech akcí – které najdete hned o odstavec níže – se cvičení pro děti nekoná! Pochopitelně, protože většina dětí se těchto akcí účastní. Cvičení dospělých standardně probíhají i přes prázdniny, takže tady se nic nemění a i dny a časy zůstávají stejné. Dospělí budou cvičit i během dětských příměstských táborů, pokud tedy nebude nějaká výjimka, na které se domluvíme po cvičení nebo jakkoli jinak operativně. Během pobytových akcí samozřejmě ani cvičení dospělých nebude. Nové zájemce o cvičení dospělých také prosíme, aby nás před svou návštěvou kontaktovali, ať se můžeme co nejlépe domluvit.

Cvičení dospělých

No a teď už ta část, na kterou všichni celý rok čekáme! Samozřejmě i my se na to moc těšíme a děláme to rádi, takže pro vás každý rok připravujeme skvělé letní akce, na které budeme společně určitě vzpomínat až do dalších prázdnin. Ani letošní rok určitě není výjimkou a naopak, program je opravdu nabitý, takže pro přehlednost to vezmeme podle data chronologicky za sebou:

První akce začíná hned v první týden prázdninového cvičení, v pátek 9. července a trvá přesně týden, do pátku 16. července. Je to letní pobytový tábor pro naše dětské studenty. Tuto akci pořádáme ve spolupráci se školou Kido Ryu z Chrudimi a čeká nás na ní samozřejmě cvičení, kdy se spoustu věcí naučíme a procvičíme, a na konci mohou někteří i složit zkoušky na vyšší technický stupeň (barevný pásek). Samozřejmostí letního tábora je i celotáborová hra, která se letos ponese v duchu Putování po Japonsku.Takže nás čeká spousta her, bojovek, nových informací, výletů, koupání i opékačka – prostě všechno, co ke správnému táboru patří.

Od pondělí 26. do pátku 30. července nás čeká první turnus příměstského tábora s tématem „Legendy samurajů“. Tento červencový tábor je určen primárně pro širokou veřejnost, tedy pro děti, které k nám (ještě) nechodí, ale tato tématika je zaujala. Na příměstském táboře samozřejmě nečekejte žádná několikahodinová cvičení – naší hlavní náplní jsou výlety, hry a aktivity při kterých se nenásilnou formou dozvíme spoustu zajímavých informací o Japonsku, samurajích i samotném bojovém umění Jūjutsu, ale hlavně si je užijeme.

Od pondělí 16. do pátku 20. srpna druhý turnus příměstského tábora, opět se stejnou tematikou, ale tentokrát určený primárně pro naše děti a studenty. Tábory jsou variabilně uzpůsobené znalostem a dovednostem dětí, takže na tomto turnusu víme, že děti jsou šikovné a že spoustu věcí už znají a ví, takže i cvičení bude navazovat na to, co už umíme, čekají nás další nové a zajímavé informace, ale opět je hlavním bodem programu zábava, výlety, hry a zážitky!

Příměstský tábor

Tyto tři akce jsou tedy určeny pro děti – zhruba od 5 let, to znamená ty ze skupin Mladší i Starší děti, ale samozřejmě hlavní je pro nás individuální přístup a proto věkové hranice na všechny akce jsou pouze orientační a rádi se vždy domluvíme a vyjdeme vstříc tam, kde to jde.

Poslední akce letošního léta je určená pro dospělé (konečně, i dospělí se dočkají) a je to Letní škola v Lomnici. Tato akce je určena pro studenty skupiny dospělých, a i pro Starší pokročilé děti/mládež která se dospěláckých cvičení účastní. Na této akci čekejte intenzivní studium, jednak na tatami, ale také i bohaté a zajímavé lekce teorie a teoretických základů, které ke studiu Jūjutsu neodmyslitelně patří. Děti mohou skládat zkoušky na vyšší technický stupeň na svém letním táboře, pro dospělé je příležitostí pro složení zkoušek právě tato letní škola. S přihlášením na zkoušky ale také neotálejte a učiňte tak co nejdříve prostřednictvím domluvy se senseiem.

Letní škola

Více informací o každé z akcí najdete ještě na našem webu v sekci Akce. Pokud by vás některá z nich opravdu zaujala (kromě tedy příměstského tábora pro naše studenty, ten je již nevyhnutelně zaplněn), můžete se opravdu rychle ještě dohlásit. Pro všechny akce platí přihlášení do pátku 2.7.!!

To je tedy náš plán na toto léto… Jak vidíte, čeká nás toho spousta, ale my se moc těšíme a věříme, že vy taky, a že se v průběhu potkáme na akcích, na cvičení, nebo ideálně na obojím! A pokud přes léto nemůžete, nezoufejte a uvidíme se určitě zase znovu v září – ale o tom se vám také ještě ozveme. Tak krásné prázdniny!