fbpx

Zimní škola je akce, která je pořádána pravidelně už několik let a na kterou se všichni strašně moc těší. Jde v podstatě o zimní tábor, kterého se účastní děti i dospělí z různých škol bojových umění napříč celou republikou. Letos byly hlavními tahouny škola Kido Ryu z Chrudimi a Kae Ryu z Bruntálu, účastnili se ale i učitelé z Agatsu Ryu z Přerova a také my, Chūsei Ryū, letos ale pouze v učitelském a dospělém osazení. Každý rok je Zimní škola pořádána na Bílé Holubici v Mokřinkách, letos v termínu 27.2. – 1.3. Byl to rozhodně opět skvělý zážitek, proto se pojďme ohlédnout, jak jsme jednotlivé dny prožívali.

Čtvrtek 27.2. – příjezd na Bílou Holubici byl předpokládaný kolem 17. hodiny, takže o půl sedmé jsme už mohli společně povečeřet s dětmi i některými dospělými z Chrudimi. Ostatní postupně dojížděli v průběhu pátku. Ještě před večeří jsme se stihli ubytovat a po večeři už děti čekala výtvarná dílna – jako vždy byla vyhlášena soutěž o nejkrásnější cedulku na dveře, a pak jsme si zkusili pod vedením Nely z Chrudimi poskládat origami žabku.

Večer rychlá hygiena a všichni se těšíme na další den!

Pátek 28.2. – den na táboře musí začít samozřejmě rozcvičkou, která byla pod vedením Richarda z Kido Ryu. Po vydatné snídani byli účastníci rozděleni na dvě skupiny – Mladší děti, a Mládež a dospělé. Pátek se nesl celý v duchu intenzivního cvičení, každá skupina si ale vyzkoušela cvičit pod vedením více učitelů a studenti se tak mohli učit a brát si informace z více úhlů pohledu.

Odpoledne se k nám navíc přidala i škola z Bruntálu, takže děti hned po vybalení kufrů oblékly kimono a utíkaly se připojit ve cvičení k ostatním dětem.

 

K večeru se k nám přidalo ještě zbývajících pár dospělých a byli jsme všichni! Naštěstí tak nikomu neunikl velice zajímavý večerní program – přednáška o cestování Mongolskem, které si zažil a bohatě nafotil Tom. Pro všechny bylo vyprávění jak zajímavé, tak poučné a místy i legrační.

Sobota 29.2. – ranní rozcvička pod vedením našeho učitele Vojty, který se vůbec nebál chladu a napadlého sněhu – aspoň jednou za tuto zimu si ho děti užily.

Dopoledne opět probíhalo cvičení, ale abychom si program i trochu zpestřili, nachystali jsme dětem na odpoledne bojovku! Hra na Dobyvatele je na společných akcích už dobře známá, ale stále ji všichni milují. Napínavý souboj o vlajku mezi Vojtovým a Davidovým týmem vyžadoval rychlost, sílu, mrštnost, taktizování i týmovou spolupráci. O to, kdo nakonec zvítězil vlastně ani až tak nešlo, hlavní je, že se všichni bavili!

Po této hře a po svačince si ještě děti s Richardem vyzkoušely, jak se správně a efektivně zamaskovat v lese, kterým prochází armáda zlých ninjů. Naštěstí ninjové nikoho nenašli. Večer už byly všechny děti příjemně unavené a nejlepší program byla promítnutá pohádka o samurajích. Dospělé čekala přednáška, opět pod vedením Toma, tentokrát na téma Řešení krizových situací.

Neděle 1.3. – poslední den zimní školy. Ráno čekala děti poslední rozcvička na čerstvém vzduchu a v přírodě, pak ještě jedno společné cvičení,

oběd, balení, no a odjezd domů. Samozřejmě nesmí chybět společná fotka na závěr!

Těšíme se zase příští rok. Ahoj!